۴۵۰ هزار قالیباف و فعال صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه می شوند – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبه دولت، ۵۰ میلیارد تومان به بودجه بیمه ای قالیبافان اضافه شده گفت: پیش بینی می شود ۴۵۰ هزار نفر از قالیبافان و فعالان صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه شوند
رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت بر این مهم، اظهار کرد: مسئولان باید در جریان بیمه فرشبافان و استادان و فعالان صنایع دستی نظارت بیشتری را اعمال کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای رفع این دغدغه در کمیسیون تلفیق برای افزایش بودجه مرتبط به این مهم، تلاش های بسیاری صورت گرفت که در پی آن علاوه بر مصوبه دولت در برنامه بودجه، ۵۰ میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق به آن اضافه و در صحن علنی به تصویب رسید.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها به نظر می رسد با بودجه اختصاصی، حدود ۴۵۰ هزار نفر از استادان و فعالان صنایع دستی و فرشبافان در سال ۹۷ بیمه شوند، اضافه کرد: این میزان بودجه در نظر گرفته شده می تواند مشکل بیمه بسیاری از فعالان این عرصه را حل و فصل کند.

علی وقفچی با اشاره به وضعیت بیمه قالیبافان در سال ۹۷ افزود: بیمه و امنیت شغلی یکی از دغدغه های اصلی فعالان و استادان کاران عرصه صنایع دستی و فرش است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبه دولت، ۵۰ میلیارد تومان به بودجه بیمه ای قالیبافان اضافه شده گفت: پیش بینی می شود ۴۵۰ هزار نفر از قالیبافان و فعالان صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه شوند.

وقفچی با بیان اینکه مشکل اصلی در عدم تقسیم بودجه عادلانه در مراکز استانی هایی است که فرش و صنایع دستی، فعالیت اصلی آن ها به حساب می آید، گفت: در بسیاری از استان ها با وجود فعالیت چشمگیر در این زمینه، آمار بیمه شدگان آنها پایین است و در مقابل آمار بیمه شدگان در استانی دیگر با وجود فعالیت محدود بالا است.


اخبار مرتبط

 • کاروان سفیران گردشگری «تبریز۲۰۱۸» به یزد رسید – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • رونمایی از فرش میرزا کوچک خان جنگلی در موزه فرش ایران – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • تهیه برنامه حفاظت تالاب گندمان آغاز شد – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • تجلیل از منتخبان نشان مرغوبیت صنایع دستی سال ۹۶ – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • ماجراجویی در تایلند؛ تجربه آدرنالین در سرزمین لبخند‌ها – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • تغییرات ناگزیر فناوری در هتل ها – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • ۱۲۰۰ طرح گردشگری راه اندازی می شود – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • کی‌روش؛ غایب بزرگ مراسم قرعه‌کشی‎ + ورود به کویر مرنجاب هم چنان ممنوع است – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *