عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما

وب‌سایت همگردی – کیانا صدیقی: عجایب هفتگانه هند، با توجه به جدابیت هایی خاصی که در زمینه هنر و معماری دارند، بسیاری از افراد و گردشگران را در سراسر جهان به خود جذب می کنند
هامپی دهکده کوچکی است که پر از معابد و مقبره های شگفت انگیز و قدیمی است، این دهکده در ایالت کارناتاکای هند قرار دارد. این دهکده، در اوج شکوفایی خود، جز ثروتمندترین شهرهای جهان بوده است. هامپی قسمت آموزش تعمیرات موبایل از ویجایاناگارا، یکی از امپراطوری های باستانی هند بوده است، فرمانروایان این امپراطوری معروف به عشق، هنر، علم، فرهنگ و حکومتی کارآمد، بوده اند. از مهم ترین یادمان های هامپی، حمام ملکه، مجموعه معابد ویتالا و معبد ویروپاکشا، می باشند.

\r\n\r\n

\r\n

عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند 

\r\n

\r\n
\r\n


\r\n \r\nمجسمه خرید بلیط هواپیما ماهان بزرگ گوماتارایا
\r\n


\r\n \r\nمجموعه تاریخی هامپی
\r\n


\r\n \r\nمجموعه یادمان های کاجوراهو
تاج محل نماد عشق است و افراد کمی هستند این محل را به این نماد معروف نشناسند. پنجمین امپراتور گورکانی هند، شاه جهان، برای یادبود همسر ایرانی خود، ارجمند بانو، دستور ساخت تاج محل را داده است. همسر او در سال ۱۶۳۱ هنگام تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ وضع حمل از دنیا رفت. آرامگاه ممتاز محل و همچنین شاه جهان، در تاج محل قرار دارد. سال ۱۶۵۳ میلادی این محل تکمیل شده است. تاج محل جز میراث ثبت شده در یونسکو می باشد، همچنین نه تنها جز عجایب هفتگانه هند است، بلکه جز عجایب هفتگانه جهان نیز می باشد.

\r\n

عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند 

\r\n\r\n

\r\n


پرستشگاه بلیط کیش خورشید کونارک
این مجموعه شامل معابد هندویی و جین گرایی است، و در ایالت مادیه پرادش هند قرار دارد. این مکان نیز جز میراث ثبت شده در یونسکو است. شهرت این مجموعه به خاطر مجسمه ها و معماری خاص آن است.بین سال های ۹۵۰ تا ۱۰۵۰ میلادی با دستور سلسله چاندلا، این معابد و یادمان ها ساخته شده اند. تا قرن ۱۲ میلادی، این مکان ۸۵ معبد داشته که تعمیرات تخصصی لپ تاپ در حال حاضر ۲۹ معبد از آنها باقی مانده است. تمامی مجسمه ها و جزئیات و پیچیدگی و طراحی هایی که در این مجموعه وجود دارد، هنر غنی هند باستان را نشان می دهد.

عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند

\r\n\r\n
در هند و یا سفر به هند مقدس ترین مکان مذهبی پیروان آئین سیک، “معبد بلیط هواپیمایی طلایی” یا “دربار صاحب” رو خواهید دید ، که این مکان در جهان نیز در حوزه خود اولین است. پنجمین سیخ گورو یعنی گورو ارجن شهری به نام امریتسار در ایالت پنجاب طراحی کرده است، که این معبد در همین شهر قرار دارد. در این معبد، کتاب مقدس سیخ ها به نام “آدی گرانت”  و همچنین آکال تخت یا “تاج و تخت خدای جاودان” که بت سیخ ها است، قرار دارد. این معبد برای بازدید تمامی ادیان آزاد است. روزانه ۱۰۰هزار نفر از طبقات اپل سنتر بالایی این معبد که از طلا پوشیده شده است، بازدید می کنند.

عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند

\r\n\r\n
این دانشگاه بین قرن ۷ پیش از میلاد تا سده ۱۲۰۰ پس از میلاد، یک صومعه بودایی و مرکز آموزشی بوده است. این مکان از جمله میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو می باشد. نالاندا تعمیرات گوشی در ۹۵ کیلومتری پاتنا، مرکز ایالت بهار قرار دارد. این دانشگاه از معروف ترین دانشگاه های هند باستان است که از آموزه های زبان سانسکریت ودایی تاثیر گرفته است. طی سلطنت گوپتا، این دانشگاه به شکوفایی رسیده است. این دانشگاه در زملن اوج، دانش آموختگانی آسیسای مرکزی، تبت، چن و کره داشته است. در سده ۱۲۰۰، سلسله مملوکیان، این دانشگاه را غارت کردند و باعث شد تا این دانشگاه به فراموشی سپرده شود. بعد خرید بلیط هواپیما از مدت ها و سال های بسیار زیادی، دولت هند در حال حاضر آن را مرمت کرده است و افراد بسیار زیادی به دیدن آن می آیند.

عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند

\r\n\r\n
\r\n


\r\n \r\nتاج محل
این مجسمه، تندیس مقدس پیروان جین گرایی هند می باشد. محل قرار گیری این مجسمه بلیط هواپیما در ایالت کارناتای هند است. بر اساس افسانه های هند، گوماتارایا، پسر ریشابهانتا بوده و بعد از یک سال بی حرکت ماندن و ژرف اندیشی به رستگاری رسیده است. در این مدت گیاهان و دختان بسیاری در اطراف پای او سبز کردند. این مجسمه به عنوان ادای احترام به مردم در ایام باستان هند، ساخته شده است. طول این مجسمه ۲۱ متر است و در بالای تپه سراوانابلگولا در ایالت کارناتا می باشد. این مجسمه در سال ۹۸۱ میلادی، تعمیر لپ تاپ توسط چاوندارایا، وزیر و فرمانده جنگ سلسع گانگا، ساخته شد.این نکته یکی از عجایب هفتگانه هند است که در مجموعه حقایق این کشور باید بدایند.

عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند

\r\n\r\n
این پرستشگاه در اوریسای هند قرار دارد و در سال ۱۲۵۵، ناراسیمهادوا، یکی از فرمانروایان تعمیرات ۱۱۸ سلسله گانگا، دستور ساخت آن را داده است. این پرستشگاه معماری شگفت انگیز و مجسمه های زیبایی دارد و بیشتر شهرت آن به همین دلیل است. در این مکان جاذبه گردشگری اصلی، معبد ارابه مانند است که چرخ ها و دیواره ها و ستون های حکاکی شده دارد. بیشتر قسمت های این پرستشگاه تخریب شده است. این معبد به خدای خورشید هندیان باستان تقدیم شده است.

عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند

\r\n\r\n

وب‌سایت نمایندگی اپل همگردی – کیانا صدیقی: عجایب هفتگانه هند، با توجه به جدابیت هایی خاصی که در زمینه هنر و معماری دارند، بسیاری از افراد و گردشگران را در سراسر جهان به خود جذب می کنند.کشور هند در سفر به هند مکان های دیدنی و قدیمی بسیاری دارد که فرهنگ این کشور و همچنین آموزش تعمیرات موبایل رایگان هنر و معماری آن جز خاص ترین ها در دنیا می باشد و این ها را می توان در این عجایب هفتگانه دید. در ادامه با این عجایب هند آشنا می شویم.

\r\n

عجایب هفتگانه هند؛ حقایقی جالب در مورد هند

\r\n\r\nمعبد طلایی پنجاب
\r\n


\r\n \r\nدانشگاه نالاندا


اخبار مرتبط

 • مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (۱) – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • آرامش را در این شهرها احساس کنید – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • دریاچه های رنگی زیبا در جهان – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • مقاصد گردشگری در جهان که به تازگی محبوب شده‌اند – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • ۱۴ مقصد گردشگری نوظهور در جهان – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • پل‌های ترسناکی که حاضر به عبور از آنها نیستید! – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • تصاویر جاده ابریشم در دنیای امروز؛ سفر در گذرگاهی کهن – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • جاذبه های گردشگری کیوتو، شهر بی نظیر ژاپن – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *