آسفالت شدن ۴۵۰ متر از عرصه تاریخی هگمتانه – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما

مدیر پایگاه محوطه باستانی هگمتانه از آسفالت شدن ۴۵۰ متر از عرصه تاریخی هگمتانه خبر داد و گفت: متأسفانه این عمل با وجود همه مخالفت های میراث فرهنگی انجام گرفت
وی درباره قطع درختان در این محوطه نیز گفت: با توجه به اجبار نمایندگان شهرداری برای آسفالت این معبر، یکی از درختان این محوطه نیز قطع شد که میراث فرهنگی مخالف انجام این کار نیز بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

وسعت تپه هگمتانه ۲۲ هکتار قبل از انقلاب بوده و پس از انقلاب نیز تقریبا ۹ هکتار را توانسته ایم خریداری کنیم و ۴٫۵ هکتار دیگر در دستور کار آزادسازی است که در صورت تأمین اعتبار انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجوز این کار از تهران اخذ شده است، افزود: این عمل بدون هماهنگی با میراث فرهنگی انجام شده و با توجه به اینکه مدیریت شهری و مسئولان اجرایی پشت این قضیه بودند نتوانستیم کاری از پیش ببریم.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای پیاده راه سازی اکباتان شهرداری اقدام به آسفالت ۴۵۰ متر از عرصه تاریخی هگمتانه کرد، ادامه داد: عرصه آسفالت شده از میدان هفت تیر و مجاورت نرده ها آغاز شده و تا مسیر آهن فروش ها ادامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه مخالف امور اجرایی و طرح های مدیریت شهری نیستیم، افزود: این عرصه در دست خرید از بخش خصوصی است و خرید بخشی از آن نیز انجام شده اما با توجه به محدودیت اقتصادی تملک آن کُند شده بود.

مدیر پایگاه محوطه باستانی هگمتانه از آسفالت شدن ۴۵۰ متر از عرصه تاریخی هگمتانه خبر داد و گفت: متأسفانه این عمل با وجود همه مخالفت های میراث فرهنگی انجام گرفت.

بهرام توتونچی تصریح کرد: بارها و بارها اعلام کردیم و نظر کارشناسی دادیم که مخالف این کار هستیم اما متأسفانه شهرداری متراژی از عرصه تپه هگمتانه را آسفالت کرد و همین موضوع ثبت جهانی این محوطه را کم می کند.

توتونچی با اشاره به اینکه این عمل شانس ثبت جهانی تپه تاریخی هگمتانه را کم می کند، خاطرنشان کرد: ما در کنار دیگر محوطه های تاریخی سطح کشور تلاش داریم کمترین نقطه ضعف را داشته باشیم اما متأسفانه مدیریت شهری این نگاه را ندارد.


اخبار مرتبط

 • تهیه برنامه حفاظت تالاب گندمان آغاز شد – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • تجلیل از منتخبان نشان مرغوبیت صنایع دستی سال ۹۶ – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • ماجراجویی در تایلند؛ تجربه آدرنالین در سرزمین لبخند‌ها – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • تغییرات ناگزیر فناوری در هتل ها – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • ۱۲۰۰ طرح گردشگری راه اندازی می شود – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • کتاب خلیج فارس به ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه می شود – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • پرونده ثبت جهانی برج رادکان در دستور کار قرار دارد – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • تهیه اطلس میراث طبیعی کشور در دستور کار – خرید بلیط الکترونیکی هواپیما
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *